Ви зараз переглядаєте Обережно – кліщі!

Обережно – кліщі!

  • Категорія запису:Новини
Укуси кліщів загрожують людині небезпечними хворобами, насамперед такими як іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) і кліщовий вірусний енцефаліт.

«Кліщовий вірусний енцефаліт – це гостре інфекційне вірусне захворювання з переважним ураженням центральної нервової системи, яке може призвести до інвалідності, а іноді й до летальних випадків», – розповідає лікарка-інфекціоністка терапевтичного відділення №1 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Галина Миколаївна Горошко.
Кліщі паразитують у природі з початку квітня і до кінця вересня, але максимальна їхня активність відзначається з квітня і до липня.

З другої половини літа і в осінній період шанс нападу паразита знижується, але ймовірність розвитку серйозного захворювання після можливого укусу підвищується – за рахунок накопичення більшої концентрації інфекції в тілі шкідника.

«Виявити паразита, що присмоктався, не так і просто, тому важливий ретельний огляд тіла після прогулянки на природі. Найчастіше вони прикріплюються до волосистої частини та в місцях з м’якими тканинами шкіри», – додає лікарка вищої категорії із майже сорокарічним досвідом роботи Галина Горошко.
Улюблені місця нападу кліщів:
• місце за вухами та вушні раковини
• голова
• шия
• внутрішні сторони ліктів
• пахвові западини
• живіт
• пахова зона
• внутрішні сторони гомілок
• область під колінами
На момент виявлення шкідника людина може розгубитися. Але існує певний порядок дій, який допоможе зібратися з думками та не нашкодити здоров’ю!
Отже, що робити після укусів кліщів?
обережно і негайно зняти кліща з поверхні шкіри, при цьому намагатися не пошкодити його черевце
знятого паразита доставити до лабораторії санепідемстанції або інших медичних закладів, які проводять такі дослідження.
позначити та зафіксувати у календарі день укусу.
спостерігати за станом організму і одразу звернутися до лікаря за перших ознак нездужання.
за результатами експертизи кліща вжити відповідних заходів: здати кров та отримати певне лікування від лікаря.
Для вилучення кліща можна використовувати: нитку, щипці, пластир або пінцет.
Запам’ятайте: ніколи не можна давити кліщів руками! Бризки черевної рідини та слинних залоз шкідника можуть потрапити на пошкоджені ділянки шкіри, а також на слизові оболонки рота та носа, що може стати причиною захворювання.
Після видалення кліща необхідно обробити відповідне місце антисептиком або промити водою з милом. А людина, яка видалила його, повинна обов’язково вимити руки! Місце укусу обполоснути мильною водою, добре обробити та просушити. Ранку продезінфікувати йодом.
Будьте обережні під час перебування на природі й уважні до свого здоров’я!