Ви зараз переглядаєте Що робити під час «аномальної спеки»?

Що робити під час «аномальної спеки»?

   До аномальної спеки дуже легко підготуватися та застосовувати прості профілактичні заходи, щоб допомогти собі та близьким зберегти здоров’я:

         Без особливої потреби не виходити на вулицю під час максимальної сонячної активності з 11 до 17 години дня. Якщо все-таки потрібно вийти на вулицю, то бажано одягнути просторий світлий одяг з натуральних тканин, легкий головний убір і обов’язково взяти пляшечку з негазованою мінеральною водою. На вулиці краще триматися в тіні і періодично заходити до магазинів чи приміщень з кондиціонерами.         

         Для захисту від зневоднення організму необхідно більше пити не менше 1,5-3 літрів рідини на день. Протягом найспекотнішої частини дня рідину краще не вживати. Основний об’єм рідини, в різному вигляді в сумі близько 2 літрів для середнього росту людини, вжити краще в найхолодніший час доби (увечері та вранці), щоб організм зміг запасти вологу в тканинах. З 8 до 12 годин і з 16 до 20 годин рідини вживати невеликими порціями по 1-2 ковтки, коли дуже захочеться, але не частіше ніж раз на півгодини. З 12 до 16 годин рідини вживати бажано якнайменше.  

        Рекомендовані напої: вода з лимонним соком, теплий зелений чай без цукру, негазована мінеральна вода, компоти та морси. Необхідно стежити, щоб вода не була холодною, оскільки в спеку збільшується ризик захворіти на ангіну та ГРЗ, у зв’язку з тим, що відбувається зниження імунітету.

        Не рекомендується вживати алкоголь, у тому числі й пиво, а також різні солодкі газовані напої, які не тільки не втамовують спрагу, а й уповільнюють обмінні процеси в організмі.

        Їсти необхідно легку їжу: овочі, фрукти, відварену рибу та курку, холодні супи та окрошки. Бажано повністю виключити зі свого раціону жирні, смажені та солодкі страви.

         У пік спеки бажано повністю виключити будь-які фізичні навантаження та звести до мінімуму фізичну активність.

         У приміщенні з кондиціонером не рекомендується знижувати температуру повітря нижче +22+23 градусів за Цельсієм. Якщо у квартирі чи робочому приміщенні кондиціонер відсутній, можна охолодити повітря використовуючи ємність із водою, що ставиться перед вентилятором. Вода під впливом напору теплого повітря інтенсивно випаровується, охолоджуючи таким чином приміщення на 2-3 градуси.

        Не залишайте дітей та тварин у припаркованих транспортних засобах.

       Головним джерелом проникнення гарячого повітря у приміщення є вікна. Вдень їх рекомендується тримати закритими та завішеними шторами світлих відтінків, щоб прямі сонячні промені та нагріте повітря не потрапляли до кімнати. Відкривати вікна найкраще на ніч, коли температура повітря знижується.

        Необхідно знати симптоми теплового та сонячного удару. Це насамперед такі ознаки, як слабкість, млявість, запаморочення, сильне потовиділення, спрага, головний біль, нудота і блювота, шкіра стала сухою та гарячою, виникла маячня (делірій). В особливо тяжких випадках можлива втрата свідомості.     

        Якщо людина перегрілася, і у неї спостерігаються перераховані вище симптоми, необхідно негайно звертатися до лікаря і проводити заходи щодо охолодження організму. Постраждалого потрібно укласти в прохолодному місці в горизонтальне положення, щоб ноги були трохи підняті. Роздягніть потерпілого і почніть проводити охолоджувальну процедуру: покладіть компрес на шию, пахвинні та пахові області, на голову покласти холодний компрес або вологий рушник,  забезпечте приплив свіжого повітря, обприскуйте шкіру водою кімнатної температури.

Якщо потерпілий у свідомості, дати йому велику кількість пиття, якщо ні, то приводити до тями за допомогою нашатирного спирту і чекати приїзду бригади швидкої допомоги. 

         Негайно перейдіть у прохолодне місце і відпочиньте, якщо відчули хворобливі м’язові спазми (найчастіше вони виникають у ногах, руках або в області живота, у багатьох випадках внаслідок тривалого фізичного навантаження у сильну спеку), та випийте розчин для нормалізації мінерального обміну, що містить електроліти. Якщо спазми не припиняються більше години, негайно зверніться до лікаря по допомогу.       

        Зверніться до свого лікаря, якщо відчули якісь незвичайні симптоми або якщо такі симптоми не проходять.

Очевидно, що вимоги до правил поведінки у період аномальної спеки не такі складні.

Дотримуючись їх, можна вести нормальний спосіб життя та максимально зберегти своє здоров’я та здоров’я своїх дітей.

Бережіть себе та своїх близьких! Будьте здорові!