Ви зараз переглядаєте Як уникнути травмувань в ожеледицю: практичні поради

Як уникнути травмувань в ожеледицю: практичні поради

  • Категорія запису:Новини

За прогнозами синоптиків найближчими днями в Україні очікується різке зниження температури з можливими інтенсивними опадами (дощ із переходом у сніг), ожеледь, налипання мокрого снігу (приріст снігового покриву 5-15 см). Разом із цим додається роботи і у медиків екстрених служб.

«Зазвичай під час зимової негоди та виникнення ожеледиці до нас звертається велика кількість пацієнтів. Переважно це люди похилого віку, які мають переломи кінцівок та забої», – розповів лікар-ортопед-травматолог цілодобового травмпункту КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Вячеслав Костянтинович Штепа.

За словами лікаря, у зимовий період, пересуваючись слизькими тротуарами, найчастіше трапляються вивихи, розтяги й розриви м’язів та сухожиль, струси головного мозку, переломи.

Аби уникнути подібних «неприємностей» й вберегти здоров’я, а інколи навіть життя, слід дотримуватись певних рекомендацій, каже Вячеслав Штепа.

Отже, для того, щоб уникнути травмування виконуйте наступні правила:
– пересувайтесь повільно, маленькими кроками. Спробуйте розслабити коліна й трохи зігнуті. Заздалегідь плануйте свій час, щоб не поспішати;
– не тримайте руки в кишенях;
– якщо ви втратили рівновагу – спробуйте швидко присісти. Таким чином ви можете суттєво зменшити висоту падіння;
не проходьте близько біля будівель та дерев, адже можливе падіння буруль;
будьте максимально обережні, коли переходите дорогу або перебуваєте на узбіччі;
– коли ви крокуєте, не відволікайтесь на ґаджети;
– слід звернути увагу на взуття. Воно повинно бути на низьких підборах та з рельєфною підошвою;
– у жодному разі не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці. Пам’ятайте, що гальмовий шлях машини в ожеледицю значно збільшується і падіння перед автомобілем, що рухається, приводить як мінімум до каліцтв, а можливо, і до загибелі.

«Тож, якщо ви впали і через деякий час відчули біль в голові, нудоту, біль у суглобах, утворилися пухлини – терміново зверніться до лікаря у травмпункт, інакше можуть виникнути ускладнення з негативними наслідками. Принаймні, якщо людина отримує перелом кінцівки, то це як мінімум півтора місяці лікування та відновлення, а у разі вивиху або розтягнення м’язів чи сухожиль – потрібно близько місяця аби потім повернутись до звичайного ритму життя», – додає лікар-ортопед-травматолог Вячеслав Штепа.

Контакти цілодобового травмпункту КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+380612243781 (кабінет прийому пацієнтів)