Ви зараз переглядаєте Інсульт: що потрібно знати?

Інсульт: що потрібно знати?

  • Категорія запису:Новини

Захворювання, котре у розрізі смертності посідає 3-тє місце у всьому світі після онкологічних та серцево-судинних захворювань – інсульт. Про фактори ризику та основні симптоми цієї недуги розповідає завідувачка неврологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Ольга Федорівна Груніна (Ольга Грунина).

Що таке інсульт?

Інсульт – це гостре порушення кровообігу в мозку, якому притаманне виникнення загальномозкової чи вогнищевої неврологічної симптоматики. Найбільше до удару схильні літні люди віком від 60 років – на них припадає ⅔ випадків захворювання.
Причиною інсульту стає порушення кровообігу у мозку, що є наслідком закупорки, або розриву судини головного мозку. Причинами закупорки є тромбоз, емболія. Розрив артерії може статися внаслідок гіпертонії, уроджених слабких судин, дуже тяжких травм, аневризми.

Фактори, які значно підвищують ймовірність утворення інсульту: вік 60 років та більше. Що старша людина, то більше набутих захворювань, які впливають на стан всього організму. З віком слабшають стінки судин. І, як наслідок, підвищується імовірність інсульту.

До деяких факторів ризику належать зокрема такі:

– тривалий прийом оральних контрацептивів із естрогеном у складі
– артеріальна гіпертензія
– захворювання серця
– цукровий діабет
– куріння та надмірне вживання алкогольних напоїв

«Інсульт часто призводить до смерті, однак, залежно від ступеня ураження мозку, людина виживає, але стає інвалідом. Існують різні види інсульту, що відрізняються між собою. І якщо своєчасно визначити ознаки інсульту або після його перенесення надати кваліфіковану допомогу, цілком можливо відновитись», – каже лікарка-неврологиня із понад 40-річним досвідом роботи Ольга Груніна.

Розрізняють два види інсультів:

– ішемічний
– геморагічний

«Ключовим способом діагностичного дослідження є комп’ютерна та магнітно-резонансна томографія. КТ допомагає визначити крововилив, який стався напередодні. МРТ визначає який вид інсульту стався і навіть широту ураження мозку. Крім КТ та МРТ, для дослідження ішемічного інсульту головного мозку проводиться УЗД судин мозку та шиї, комп’ютерна та церебральна ангіографія, ехокардіографія та інші методи», – розповідає завідувачка відділення.

Перші ознаки інсульту:

– запаморочення
– блювота
– скачки тиску
– втрата свідомості
– головний біль
– дезорієнтація

«Іноді симптомами наближення лиха можуть стати онімілі рука або нога аж до паралічу. Яскравими зовнішніми ознаками інсульту є викривлене обличчя, скошений рот (до такої міри, що неможливо показати зуби або посміхнутися), згладжені складки на лобі.

Якщо ви спостерігаєте у себе або вашого знайомого деякі з цих симптомів, терміново викликайте «швидку», адже на рахунку кожна хвилина. Пам’ятайте, що при підозрі на інсульт ваше головне завдання – якомога швидше доставити людину до лікарні!», – підкреслює лікарка вищої категорії Ольга Груніна.

У неврологічному відіденні КНП «Міська лікарня №9» ЗМР пацієнтові можуть запропонувати повний комплекс лабораторних та інструментальних досліджень, консультації суміжних спеціалістів, малі ендоваскулярні втручання на судинах головного мозку. Слід зазначити, у цьому стуктурному підрозділі лікарні щороку отримує медичну допомогу понад 1000 пацієнтів.

Неврологічне відідлення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (061) 283-30-19 (пост)
друзі, перевірте чи підписані на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео