Астма – це хронічна хвороба, для котрої характерні періодично повторювані напади ядухи і свистячого дихання, тяжкість і частота яких варіюються у різних людей.
«Бронхіальна астма досі залишається однією з найважливіших проблем охорони здоров’я. Це неінфекційне захворювання, їм не можна заразитися. У розвитку астми беруть участь внутрішні (переважно генетичні) та зовнішні (алергени – домашній пил, шерсть тварин, плісняві гриби, пилок рослин тощо,
тютюновий дим, промислові пили, атмосферні забруднення) фактори», – розповідає лікарка-пульманологиня (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олександра Михайлівна Зиль.
Несприятлива екологічна ситуація, використання харчових добавок, синтетичних матеріалів, активне та пасивне куріння, обтяжена спадковість та загальне погіршення здоров’я жителів планети призводять до постійного зростання кількості людей, схильних до бронхіальної астми.
Провокувати астму можуть холодне повітря, крайнє емоційне збудження, таке як гнів чи страх, а також фізичні навантаження. Також слід знати, що люди, які страждають на ожиріння, мають більше шансів захворіти на бронхіальну астму, а зайві кілограми посилюють симптоми.
У людей, які страждають на астму, симптоми можуть наступати кілька разів на день або на тиждень, у деяких людей напади трапляються під час фізичної активності або вночі.
Приступи астми, що повторюються, часто призводять до безсоння, денної втоми, знижених рівнів активності, а також пропусків шкільних занять і невиходів на роботу.
«І хоча це захворювання з низькою смертністю, є прогрес у вивченні та лікуванні астми, але не можна недооцінювати її небезпеку. Вона часто призводить до інвалідності. У багатьох випадках із бронхіальною астмою хворому доводиться миритися все життя», – додає Олександра Зиль.
За словами пульманологині, ліки, котрі існують, дозволяють контролювати симптоми у пацієнтів із бронхіальною астмою, проте не впливають на першопричину їх виникнення. Але все ж таки при правильному лікуванні люди з цим діагнозом зберігають повну працездатність і ведуть звичайний спосіб життя.
Лікарі радять людям з бронхіальною астмою або схильним до неї слід уникати переохолодження, перевтоми та контактів із «застудженими» людьми. Хворому з бронхіальною астмою категорично заборонено куріння! Навіть найсучасніші лікарські препарати будуть малоефективними на тлі куріння, у тому числі пасивного.
З астмою можна жити, а якість життя залежить від Вашої уваги до себе!
Бережіть своє здоров’я і не займайтеся самолікуванням, зверніться до фахівця!