Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертей у світі, забираючи 18 мільйонів життів на рік. Всесвітній день серця має нагадати, що профілактика можлива і необхідна як на глобальному, так і на індивідуальному рівні.
«Не можна переоцінити, як важливо дбати про своє серце та берегти його здоров’я. Адже саме захворювання серця та судин лідирують серед причин смертності населення. Фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань та заходи їх профілактики добре вивчені, а сучасні методи діагностики та лікування дозволяють розпізнавати захворювання на ранній стадії та своєчасно розпочинати лікування», – каже лікарка-кардіологиня, в.о. завідувачки терапевтичним відділенням №2 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Наргіза Ейнулівна Кохтаєва.
Фахівці радять приймати рекомендовані лікарем препарати для підтримки стійкої роботи серця навіть за нормального стану. Особливо це стосується людей, які вже перенесли інфаркти, інсульти, операції на серці – припинення прийому призначених медикаментів може рано чи пізно спровокувати новий напад, що може призвести до летального результату.
«При цьому для умовно здорової людини не так уже й важко підтримувати своє серце і допомагати йому довше битися. Регулярні фізичні навантаження, раціональне харчування, відмова від куріння та надмірного вживання алкоголю, сон по 7-8 годин на день, мінімізація стресів. Не завжди все це можна здійснити, але прагнути цього потрібно», – пояснює Наргіза Кохтаєва.
Кардіологи рекомендують не ігнорувати профілактичних обстежень на наявність серцево-судинних захворювань і хоча б раз на рік проходити ЕКГ та УЗД судин.
Дбати про здоров’я свого серця потрібно все життя та вживати всіх необхідних заходів для підтримки працездатності органу. Якщо проблеми з серцем таки виникли, не відкладайте їх вирішення та обов’язково зверніться до фахівців!
Будьте здорові та бережіть себе!