Ви зараз переглядаєте 13 листопада – Міжнародний день незрячих

13 листопада – Міжнародний день незрячих

  • Категорія запису:Новини

Міжнародний день сліпих був заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1984 році на згадку про засновника перших навчальних закладів та підприємств для незрячих, першого винахідника рельєфного шрифту, французького педагога Валентина Гаюї.

«Цей день – зайвий привід згадати про те, що поряд живуть люди, які чимось відрізняються від нас, звернути увагу на проблеми людей з повною або частковою втратою зору», – каже завідуючий офтальмологічним відділенням (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Ігор Юрійович Селівановський.

80 % інформації про навколишній світ людина отримує через орган зору. Тому зниження або позбавлення зорової функції може негативно позначатися на роботі мозку, працездатності та життя в цілому.

Основними причинами порушення зору є:
– нескориговані аномалії рефракції (близорукість, далекозорість або астигматизм);
– катаракта (помутніння кришталика ока – «природної лінзи»);
– глаукома (група захворювань ока, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску).

«Серед найпоширеніших причин також називають вікову макулярну дегенерацію (ураження центральної зони сітківки). Неухильно зростає кількість хворих на цукровий діабет, гіпертонічну хворобу, атеросклероз. Всі ці судинні «катастрофи» призводять до розвитку тяжкої патології очей (ангіоретинопатії)», – розповідає лікар-офтальмолог вищої категорії із 44-річним стажем роботи.

Вчені пов’язують збільшення кількості сліпих і людей з вадами зору із зростаючими навантаженнями на зір – перш за все за рахунок поширення різноманітних гаджетів і технічних новинок. Люди піддаються їхньому впливу з дитинства, а захворювання очей зазвичай зароджуються саме у ранньому віці.

Регулярне обстеження у офтальмолога дозволяє вчасно помітити початок розвитку хвороб очей. Пам’ятайте, що багато захворювань очей, виявлені на ранніх термінах, повністю виліковуються, своєчасна профілактика дозволяє запобігти понад 75% випадків сліпоти.

Бережіть очі і цей безцінний дар – зір!

#офтальмологія #сліпота #катаракта #глаукома #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #медициназапоріжжя