Ви зараз переглядаєте 20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

20 жовтня – Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

  • Категорія запису:Новини

Рак молочної залози – одне із найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок. Основною ознакою захворювання є поява одного або кількох пухлинних утворень у тканині молочних залоз. За статистикою, захворіти ризикує кожна восьма (!) жінка. Якщо раніше жертвами цієї хвороби ставали переважно жінки після сорока років, то сьогодні рак грудей “помолодшав”, про що свідчать випадки захворювання, які виявляються у 30-річних і навіть 20-річних жінок.

«Слід знати, що виявити ознаки захворювання може кожна жінка шляхом самообстеження молочних залоз, проводити яке необхідно не рідше 1 разу на місяць. Крім того, з профілактичною метою жінки повинні регулярно відвідувати мамолога, гінеколога, терапевта та обстежувати молочні залози на УЗД-апараті або мамографі не рідше одного разу на рік – для осіб віком від 50 років і старше і не рідше одного разу на два роки – для осіб від 40 до 50 років», – каже лікар-онколог хірургічного відділення №2 (поліклініки) філії №1 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Валерій Олексійович Лазарок.

Симптоми, котрі повинні насторожити жінку:
– зміна контуру та форми молочної залози;
– дискомфорт або незвичні болючі відчуття в грудній залозі;
– втягування чи зморщування шкіри молочної залози;
– щільне, безболісне утворення у товщі грудей;
– кров’янисті виділення із соска;
– втягування соска, його ущільнення чи припухлість;
– збільшення пахвових лімфовузлів із боку ураження.

Які дослідження необхідно проводити з метою профілактики?

«Для жінок репродуктивного віку пріоритетнішим є проведення УЗД молочних залоз. Особливе місце у діагностиці патології молочних залоз посідає мамографія. З профілактичною метою проходити мамографію рекомендується у віці від 35 років та старше, з діагностичною – за призначенням лікаря у будь-якому віці. Мамографія є малодозним і абсолютно нешкідливим рентгенологічним дослідженням молочних залоз», – розповідає лікар-онколог вищої категорії із 27-річним досвідом роботи Валерій Лазарок.

Плануючи вагітність, за можливості необхідно провести УЗД молочних залоз до настання вагітності або в першому триместрі. Це допоможе виявити проблеми та скоригувати можливі складнощі з грудним вигодовуванням.

«Профілактика раку молочної залози ґрунтується на своєчасному виявленні та лікуванні дифузної мастопатії та фіброзно-кістозної хвороби, у скороченні числа абортів, забезпеченні тривалого годування груддю після пологів», – додає Валерій Лазарок.

Отже, якщо ви давно не були на прийомі у фахівця чи у вас є скарги – не відкладайте!

Контакти хірургічного відділення №2 (поліклініки) філії №1 КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:

+38 (061) 286-25-34
(реєстратура, завідувач відділення, старша медична сестра)