Ви зараз переглядаєте 24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Туберкульоз – хронічне інфекційне захворювання, при якому уражаються різні органи (шкіра, нирки, кишківник, очі, кістково-суглобова система та інших), але найчастіше легені, продовжує залишатися досить поширеним захворюванням: щорічно близько 3 млн людей у світі від нього гинуть, стільки ж хворіють знову.

Проникають мікобактерії туберкульозу в організм, переважно, аерогенним методом, тобто при вдиханні з повітрям дрібних крапельок або частинок висохлого мокротиння, що містять бактерії, рідше через кишківник при вживанні молока, м’яса, яєць від хворих тварин і птахів. Інфекція передається через предмети побуту, якщо користуються загальними з хворим посудом, рушником тощо.

«Особливо великому ризику зараження туберкульозом піддаються люди, які тривалий час перебувають у контакті з хворим у приміщенні, що погано провітрюється: у тюремній камері, армійській казармі, лікарняній палаті або в колі сім’ї», – розповідає лікарка-інфекціоністка КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Галина Горошко.

Для всіх локалізацій туберкульозу характерний інтоксикаційний синдром: загальна слабкість, підвищена стомлюваність та пітливість, втрата апетиту, схуднення, підвищення температури тіла у вечірні години до 37-37,5 °С.

За словами Галини Горошко, як правило, туберкульоз виліковний. І що раніше виявляється, то швидше лікується. Лікування туберкульозу полягає в регулярному прийомі хворим комплексу протитуберкульозних препаратів протягом тривалого періоду часу (6-8 місяців і більше). Такий тривалий термін і режим прийому необхідний, щоб повністю вбити мікобактерії у тканинах організму. Хворий має вести правильний спосіб життя, не порушувати лікувальний режим та повноцінно харчуватися.

«Бактерії туберкульозу дуже живучі. Як тільки прийом протитуберкульозних препаратів переривається або їхня доза знижується, мікобактерії не тільки відновлюють свою життєдіяльність, але й набувають стійкості до лікарських препаратів, що робить подальше лікування дорогим та малоперспективним», – додає лікарка-інфекціоністка вищої категорії.

Знання особливостей передачі туберкульозної інфекції та її проявів необхідні кожній людині, кожній сім’ї, оскільки своєчасне вжиття заходів може запобігти як передачі інфекції, так і розвитку захворювання!