Ви зараз переглядаєте 28 травня – Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

28 травня – Міжнародний день дій по охороні жіночого здоров`я

  • Категорія запису:Новини

доров’я жінок і матерів та дітей є об’єктивним показником рівня здоров’я населення та важливим індикатором соціальних та економічних проблем. Тому питання збереження здоров’я нації впродовж багатьох років не втрачає своєї актуальності. На сьогодні в Україні, коли спостерігається від’ємний приріст населення, ця проблема постає ще більш гостро.

«Україна посідає друге місце в Європі за темпами поширення раку. Щороку в Україні фіксують 130 тисяч нових онкологічних хворих. Статистика онкозахворювань збільшується, також зростає відсоток запущених випадків. Основна причина у несвоєчасному зверненні до лікарів і несвоєчасній діагностиці. Тому питання про організацію і якісне проведення профілактичних оглядів жінок є одним з найбільш актуальних у роботі лікарів акушер-гінекологів і оглядових кабінетів поліклінік», – розповідає лікар-гінеколог гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» Олексій Йосифович Кулешов.
Для ефективного проведення профоглядів жінок з метою ранньої діагностики раку шийки матки використовується цитологічний скринінг та кольпоскопічне дослідження. Велику роль у профілактиці раку шийки матки має значення своєчасна діагностика фонових (ендоцервіцит, ерозія) і передракових (дисплазія шийки матки) станів.

Вірус папіломи людини є, на сьогоднішній день, найпоширенішим в світі, що вражає статеву систему. У цю групу входить близько 100 різновидів вірусів, 13 з яких можуть викликати серйозні захворювання, що призводять до летального результату.
«Вірус папіломи у жінок може бути виявлений вже після першого досвіду статевого життя, якщо партнер був його носієм. Заразитися можна через статевий контакт, а також побутовим шляхом, так як він може перебувати в слині. Більшість дорослого населення (близько 80%) є носієм інфекції. Чи не кожен інфікований може мати клінічні прояви, в більшості своїй вірус не виявляє свою присутність. У деяких випадках, коли уражаються шкірні покриви, на шкірі можна побачити папіломи, бородавки або загострені кондиломи. Останні, частіше вражають статеві органи і зону навколо них. Для їх видалення використовують різні методики, але залишати їх без уваги ніяк не можна!», – каже лікар-гінеколог вищої категорії Олексій Кулешов.

Вірус високого онкогенного ризику небезпечний розвитком у жінок раку шийки матки. Сьогодні, медицина вийшла на новий рівень – розроблена вакцина від цього захворювання. Робити щеплення рекомендується для всіх дівчат від 9 років до 26 років і хлопчиків у віці від 9 років до 21 року. Вакцинація проводиться у три етапи.

Діагностика цього захворювання може стати рішенням багатьох проблем жінок, які на перший погляд ніяк з нею не пов’язані. Наприклад, при безплідді, при порушенні менструального циклу, при мимовільних абортах, тощо. Присутність на тілі кондилом, папілом і бородавок теж є приводом звернутися за направленням до лікаря на аналізи!
При профогляді гінеколог обов’язково також оглядає молочні залози з метою ранньої діагностики раку. Обов’язковим є мамографічний скринінг жінок після 40 років.

Дорогі жінки, якщо у вас виникають питання щодо вашого здоров’я, з’являються скарги, навіть незначні – не легковажте із цим! Зверніться до лікарів-спеціалістів КНП «Міська лікарня №9» ЗМР та пройдіть відповідне профілактичне обстеження. Не забувайте, що здоров’я жінки – здоров’я майбутнього покоління!

Контакти гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38(096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38(096) 151-17-41 (в.о. завідуючого відділенням)
+38(066) 220-018-88 (лікар-гінеколог)

підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео