Ви зараз переглядаєте 31 травня – Всесвітній день без тютюну

31 травня – Всесвітній день без тютюну

  • Категорія запису:Новини

Тютюнопаління має форму епідемії і є глобальною проблемою для людства, оскільки вплив тютюнового диму – це одна з причин смерті, хвороб та інвалідності великої кількості людей.

Що найшкідливіше у сигареті?
Найшкідливіше у сигареті – це нікотин. Нікотин – насамперед наркотик, котрий викликає звикання та змушує курити. А ось уже разом із димом в організм курця потрапляють справді небезпечні речовини, котрі містяться у сигаретних смолах. Їхні інгредієнти, з димом і кров’ю потрапляючи у якийсь з органів (від порожнини рота до сечового міхура), ініціюють розвиток пухлин.

«Тютюн – це отрута у будь-якій формі! Не існує жодного дослідження, котре б підтверджувало, що електронні сигарети або пристрої для нагрівання тютюну менш шкідливі для здоров’я. Нікотин – токсин сам по собі, крім того, в електронних сигаретах його концентрація вища, що веде до більш швидкого звикання. Діти та підлітки, які користувалися електронними сигаретами, вдвічі частіше стають хронічними курцями у зрілому віці. Рідини цих пристроїв містять інші хімічні речовини, ароматизатори й барвники. Кальян теж не є більш здоровою альтернативою, попри поширену оману. Жувальний тютюн навпаки, більш згубний для слизових оболонок і ротової порожнини, ніж вдихання тютюнового диму», – розповідає лікарка-терапевтка терапевтичного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Наджиба Нубарізівна Камалова.

Небезпека куріння полягає у тому, що шкода від нього не проявляється миттєво. Тобто не можна відразу й миттєво побачити весь негатив та оцінити удар, котрий завдається організму. Тому людина отримує хибне відчуття безпеки. Адже виходить, що курити можна все життя та нічим не жертвувати!

За словами лікарки-терапевтки, нікотинова залежність є серйозною проблемою, міцно пов’язуючи психіку людини. Нині існує кілька різних способів боротьби із залежністю, котрі допоможуть вам кинути палити.

По-перше, регулярні та помірні заняття спортом стимулюють вироблення в організмі гормонів задоволення ендорфінів, які здатні попередити потяг до куріння, депресивні стани, нервозність, стресові ситуації, збільшення ваги, а також допомагає попереджати рецидиви куріння та підвищити самооцінку. Таким чином куріння можна замінити спортом.

По-друге, звернення за психологічною та психотерапевтичною допомогою. Психологічна підтримка, персональний підхід психолога чи психотерапевта до вас допоможуть швидше відмовитись від куріння.

«Варто пам’ятати, що краще зовсім не починати курити, ніж потім намагатися позбутися цієї шкідливої звички», – додає Наджиба Камалова.

Пам’ятайте: всі форми вживання тютюну шкодять здоров’ю і нешкідливої дози нікотину не існує! Куріння – це один з провідних чинників саморуйнівної поведінки, самогубство що розтягнулося в часі. Необхідно з раннього дитинства говорити дітям про шкоду куріння і доводити це своїм прикладом здорового способу життя!