Ви зараз переглядаєте Чисті руки – запорука успіху!

Чисті руки – запорука успіху!

У тренінговій залі відділу з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбулось планове заняття із персоналом операційного блоку травматолого–ортопедичного відділення щодо гігієни рук.

Координаторкою із гігієни рук – Світланою Тоцькою були надані роз’яснення щодо основних видів обробки рук, переліку показів до того чи іншого виду обробки. Окремо було наголошено на впровадженні мультимодальної системи з покращення гігієни рук у медзакладі та тих змінах, котрі відбулись у чинному законодавстві та визначені наказом МОЗ України від 03.08.2021 № 1614.

Після проведення теоретичної підготовки обов’язково приймаються практичні заліки із дотримання техніки обробки рук, під час яких у координаторки є можливість об’єктивно оцінити правильність її проведення, оскільки у відділі наявні тренажери для контролю та моніторингу якості їх обробки.

Треба зазначити, що такі заняття фахівцями відділу з інфекційного контролю із персоналом лікарні проводяться систематично, як у тренінговій залі так і безпосередньо на робочих місцях, адже кінцевою метою цього процесу – є формування високої культури гігієни рук у закладі, як одного із основних компонентів профілактики інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги.

Ірина Макарова (завідувачка відділу з інфекційного контролю КНП «Міська лікарня №9» ЗМР): «Під час оперативних нарад, занять та тренінгів із медичним персоналом постійно наголошуємо, наскільки важливо дотримуватись правильної техніки обробки рук, а також розуміти який вид обробки необхідно провести в тій чи іншій ситуації. Жодна процедура, котра проводиться у лікарні, не може відбуватися без цього, треба тільки розуміти де, коли і як. Вважаю, що консолідовані зусилля усього персоналу лікарні та розуміння важливості даного питання дозволяють лікарні надавати не тільки якісну, а ще й безпечну медичну допомогу нашим пацієнтам».