Ви зараз переглядаєте 2 квітня – День поширення інформації про аутизм
Jigsaw puzzle colourful in different forms illustration

2 квітня – День поширення інформації про аутизм

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Аутизмом називають розлад психічного та психологічного розвитку, при якому спостерігається виражений дефіцит емоційних проявів та сфери спілкування. У перекладі слово «аутизм» позначає – людина, що пішла в себе, або людина всередині себе. Той, хто страждає подібним захворюванням ніколи не виявляє свої емоції, жести і звернення мовою до оточуючих, у його діях часто відсутній соціальний сенс.
Середній вік діагностування аутизму у дітей – 2,5-3 роки. Розпізнати аутизм на ранніх стадіях можна за такими основними критеріями:

– помітна відстороненість від зовнішнього світу – відсутність контакту з оточуючими і замкнутість у собі;
– не спостерігається реакція на ім’я, звернення, запитання;
– дитина не проявляє емоцій, зацікавленості предметами навколишнього середовища;
– можлива «больова» реакція на дотики, яка супроводжується криком і плачем.
Люди з аутизмом дуже різні. Одні можуть успішно влитися у суспільство – працювати, завести сім’ю, інші потребують постійного догляду та супроводу.

Як комунікувати з людиною з аутизмом:

– будьте терплячими. Людина – аутист потребує більше часу, щоб обробити інформацію. Можливо, треба говорити повільніше, наслідуючи темп, яким говорить ваш співрозмовник. Зробіть паузу. Використовуйте чіткі, структуровані речення, але не сюсюкайте, як із малюком
– не звертайте увагу, якщо чужа дитина -аутист емоційно реагує на стрес – голосно кричить, плаче. Люди з аутизмом сприймають звуки, світло, дотики й запахи гостріше, ніж ви, та можуть відчувати сенсорне перевантаження. Поставтесь із розумінням, не торкайтесь і не пильнуйте за нею
– поважайте особистий простір. Люди з аутизмом можуть потребувати обіймів, як і всі інші. Але іноді вони не хочуть, щоб їх торкались. Не торкайтесь і не обіймайте людину, якщо вона того не хоче.

Аутизм, як ні жодне з інших захворювань, оточений безліччю міфів та нальотом таємничості і незвичайності. Правдива інформація про аутизм має призвести до того, що сім’ї звертатимуться безпосередньо до фахівців і рухатимуться досить важким, але правильним шляхом, не марнуючи часу та грошей. Своєчасне звернення до фахівців у галузі охорони психічного здоров’я, вчасно встановлений діагноз необхідні передусім для того, аби визначити програму подальшої ефективної реабілітації дитини. Чим раніше у людини діагностують аутизм, тим більше шансів підвищити якість її життя.
Щоб поставити діагноз «аутизм», необхідні консультації кількох фахівців: психолога, лікаря-невролога, терапевта чи педіатра.

Аутизм – це не захворювання, тому лікування від нього немає. Людям з таким розладом важливо адаптуватися до життя у суспільстві та навчитися керувати своїми емоціями. У цьому добре допомагає поведінкова, освітня та сімейна терапія. А всім оточуючим потрібно мати терпіння і бачити перед собою перш за все людину, а не її розлади.