Ви зараз переглядаєте Всесвітній день зору

Всесвітній день зору

 • Категорія запису:Новини

У проведенні Всесвітнього дня зору беруть участь різні організації, пов’язані з цією проблемою. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти “Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.    
      Сліпота – це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахома і захворювання очей у дітей (наприклад, що викликаються дефіцитом вітаміну А). У світі все ширше зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

        Медична статистика останніх років стабільно виявляє у людства серйозні проблеми із зором.  Зовнішніх факторів, що негативно впливають на здатність бачити, чимало:

 • природне старіння;
 • телевізор, комп’ютер, сенсорні телефони та інші дисплейні гаджети;
 • 3D-технології;
 • шкідливі звички, бідне на вітаміни харчування і порушений обмін речовин;
 • погана екологія.

       Жителі держав другого і третього ешелону розвитку часто не мають фінансової можливості пройти базисну діагностику або лікування наявних очних захворювань у спеціалістів офтальмологів. Втрачається  шанс на своєчасне коригування зору, настає сліпота і втрата роботи … Кожну хвилину на нашій планеті сліпне дитина, кожні шість секунд – дорослий.

        Медичні працівники б’ють на сполох, Всесвітній день охорони зору служить своєрідним соціальним набатом. Третя частина випадків при своєчасному зверненні пацієнта виліковна: сучасні методики і технології дозволяють зробити це дуже ефективно. З нинішньою динамікою захворювань до 2021 року кількість сліпих складе 1-2% людства – це дуже високий показник.

        Статистика стверджує: половина населення країни має ті чи інші проблеми із зором, 22% інвалідів по зору – молодь. Розвиток мережі офтальмологічних служб, доступність амбулаторних медичних послуг і своєчасна кваліфікована допомога фахівців здатна скоротити цю левову частку.
       До заходів профілактики захворювань очей відноситься не тільки періодичне відвідування лікаря, але і дотримання нескладних правил:

 • відмова від куріння: нікотин різко розширює і звужує судини, порушуючи харчування і кровопостачання ока;
 • використання в їжу продуктів, що зміцнюють судини сітківки ока : чорниці, моркви, чорної смородини;
 • обмеження впливу працюючих екранів телевізорів і комп’ютерів;
 • рівномірне освітлення робочого місця;
 • і ніякого самолікування: ставити діагноз і призначати правильні методи корекції зору – тільки в компетенції офтальмолога.

 

Пам’ятайте, що регулярне відвідування офтальмолога і дотримання нескладних правил життєдіяльності допоможуть вам зберегти хороший зір надовго.