Ви зараз переглядаєте Щеплення від грипу – ефективно і надійно!

Щеплення від грипу – ефективно і надійно!

  • Категорія запису:Новини

  Грип та гострі респіраторні інфекції продовжують залишатися найбільш масовими захворюваннями і становлять понад 90% всіх інфекційних хвороб. Для профілактики грипу у всьому світі проводиться імунізація сучасними вакцинами.


         Щеплення зводить до мінімуму ймовірність захворювання на грип та можливість ускладнень (у дорослих – пневмонія, міокардит, менінгіт, енцефаліт, загострення хронічних захворювань легенів і серця, у дітей – бронхіт, пневмонія, отит, круп). Крім цього, щеплення полегшує перебіг захворювання.


 Навіщо робити щеплення щороку?

Сезон гострих респіраторних інфекцій та грипу 2020-2021рр. матиме значні відмінності від усіх попередніх. Оскільки триває циркуляція вірусу  SARS COV-2(нового коронавірусу), то в період сезонного підйому захворюваності на гострі респіраторні інфекції та грип очікується спільна циркуляція цих двох вірусів. Обидва віруси можуть викликати досить важкі ускладнення і небезпеку становить поєднання у людини і коронавирусной інфекції та сезонного грипу, так звана мікст інфекція.

 

         Протигрипозний імунітет, який виробився в минулому році, не вбереже від грипу в цьому. Це пов’язано з безперервною мінливістю вірусів грипу. Тому щороку необхідно вакцинуватися.


 Коли робити щеплення?

Після введення вакцини захист від грипу виробляється протягом двох-трьох тижнів і зберігається близько року – тому оптимальним часом для того, щоб зробити щеплення є вересень – листопад.

 

Кому потрібно робити щеплення?

Зробити щеплення рекомендується всім, але особливо:

дітям (після півроку) і літнім людям, тому що грип для них особливо небезпечний;

школярам і студентам, тому що вони контактують з великою кількістю людей;

дорослим, яким доводиться працювати з людьми: медпрацівникам, вчителям і т.д .;
 вагітним жінкам, тому що грип, на відміну  від щеплення може серйозно нашкодити плоду;

особам з хронічними захворюваннями, тому що грип в поєднанні з іншими хворобами призводить до тяжких наслідків.


 Яку вакцину вибрати?

Всі вакцини зареєстровані і дозволені до використання на території України є високоефективними і безпечними імунобіологічними лікарськими засобами та містять три актуальних штами вірусу, рекомендованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я для включення до складу вакцин для імунізації в 2020 році.

 

Вакцинуйтесь, тому що щеплення захищають нас всіх разом!