Ви зараз переглядаєте 12 жовтня – Всесвітній день боротьби з артритом

12 жовтня – Всесвітній день боротьби з артритом

  • Категорія запису:Новини

Артрит – узагальнене поняття всіх хвороб суглобів. Він може бути як основним захворюванням, так і побічним ускладненням цілого ряду недуг. Нині ця група захворювань є однією з причин збільшення кількості хворих та отримання інвалідності.

Існує багато різновидів артриту, залежно від причин виникнення:
– інфекційний;
– подагричний;
– ревматичний;
– ювенальний (у дітей);
– травматичний та ін.

«Найважчою формою є ревматоїдний артрит. Інвалідність настає у 70% випадків. Патологія має аутоімунний характер, що вражає суглоби кінцівок. Запалення може поширюватися на серце, нирки, легені, центральну нервову систему та інші системи організму. Саме такі ускладнення спричиняють смерть пацієнта», – каже лікарка-ортопедка-травматологиня хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Альона Анатоліївна Тельчарова.

Причини появи хвороби різні – нерідко артрит виникає при легких травмах, відкритих або закритих ушкодженнях суглобів, при частому фізичному перенапруженні або при генетичній схильності. Крім того, розвиток артриту провокують вірусні та бактеріальні інфекції, переохолодження, фізичне та психічне навантаження і навіть надмірне куріння.

«Складна діагностика та тривале лікування роблять артрит однією з найважчих хвороб. Проте захворювання піддається профілактиці, а діагностика на ранніх стадіях гарантує повне лікування», – пояснює Альона Тельчарова.

Профілактика артриту суглобів:
– мінімізація, а краще повне виключення переохолодження суглобів;
– носіння зручного взуття, якщо є схильність до цих недуг краще застосовувати ортопедичне взуття чи устілки;
– виключення носіння високих підборів;
– звільнення від звички схрещувати ноги у сидячому становищі, оскільки це веде до застою крові та нерухомості суглобів;
– стеження вагою, оскільки зайва вага може призводити до запалення суглобів.
– дотримання здорового режиму дня: сон, відпочинок, робота – все має бути в міру;
– правильне харчування: якнайбільше продуктів, що містять клітковину та вітаміни групи «В»;
– дотримання питного режиму: 2-3 літри простої чистої води на добу. Найчастіше хвороби викликані нестачею рідини в організмі (це і солі, запалення, і тромбози). Адже вода – це життя!
– помірні фізичні навантаження.

При профілактиці та лікуванні артриту дуже важливий комплексний підхід. Оскільки це захворювання має запальний характер. Насамперед слід зупинити запальний процес, після чого переходити до оздоровчих та загальнозміцнювальних процедур.

«Чим раніше виявлено проблему, тим більше шансів запобігти важким наслідкам, а у більшості випадків і повністю їх уникнути», – додає лікарка-ортопедка-травматологиня Альона Тельчарова.

Отже, виявивши у себе біль та скутість рухів, припухлість суглоба та кісткові вузли слід звернутися до медичного закладу за консультацією фахівця.

Бережіть свої суглоби!