Ви зараз переглядаєте 2 жовтня – День лікаря-уролога

2 жовтня – День лікаря-уролога

  • Категорія запису:Новини

Такий напрямок медицини як урологія виник IV столітті до нашої ери. Вже тоді, за часів Гіппократа, вміли видаляти каміння із сечового міхура. Засновником урології як окремої галузі медицини вважається Франсіско Діас. У 1588 він опублікував роботу, повністю присвячену урологічній проблематиці, де описав методи діагностики, способи лікування, спеціальний інструментарій для лікування уролітіазу.

«Каменесіки» – так у стародавньому світі називали тих, хто позбавляв каменів сечового міхура, по суті, перші лікарі-урологи людства.
Перше урологічне відділення було відкрито у Парижі на початку ХІХ століття. Пізніше була запропонована модель цистоскопа, після чого була перша цистоскопічна фотографія, а також був представлений цистофотографічний атлас. Знаменною подією, що вплинула на розвиток урології, було відкриття рентгенівського випромінювання, що дало поштовх для покращення візуальної діагностики.

Уролог – важливий лікар не тільки для чоловіків, а й для жінок та дітей. Успішне лікування інфекцій сечостатевої системи та їх наслідків, захворювань надниркових залоз, видалення каменів із сечового міхура, а також багатьох інших патологій неможливо уявити без лікаря уролога.

Репродуктивні проблеми також перебувають у сфері діяльності цього лікаря. Професія має кілька напрямків: чоловіча, жіноча, дитяча урологія, кожна з них має наукову назву, наприклад: уролог-андролог, уролог-гінеколог, уролог-онколог.

Шановні колеги, хочеться побажати успіхів у вашій непростій та дуже важливій роботі. Терпіння і такту стосовно своїх пацієнтів, а з боку останніх – вдячного ставлення й виконання всіх ваших настанов. Нехай ваша медична діяльність щодня наповнюється новими успіхами та досягненнями! Бажаємо вам міцного здоров’я під мирним небом! 🫶

З повагою, колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

На фото: лікарі-урологи – Сергій Петрович Столб’юк (в.о. завідуючого гастрохірургічного відділення), Ігор Миколайович Нікітюк (кандидат медичних наук)