Ви зараз переглядаєте 27 жовтня – Всесвітній день трудотерапії та день ерготерапевта

27 жовтня – Всесвітній день трудотерапії та день ерготерапевта

  • Категорія запису:Новини

Ерготерапія – метод активної реабілітації, направлений на відновлення втрачених рухових функцій та дрібної моторики верхніх кінцівок, що включає у себе заняття, спрямовані також на тренування координації рухів, пам’яті й уваги, рівнем його пристосованості до самостійного життя у побуті.

В Європі ерготерапія розвивається ще з тридцятих років, а в Україні вона з’явилася лише близько трьох років тому, коли її внесли до Державного класифікатора професій.

Робота ерготерапевта не є рівноцінною роботі психолога, реабілітолога, фахівця з дрібної моторики, дефектолога, фахівця з рухового розвитку, соціального працівника чи будь-яких інших фахівців.

Це різні фахівці, робота яких доповнює один одного.

Робота ерготерапевта спрямована на діяльність, активність і функції людини, якій надається допомога. Ерготерапевт працює саме з цими поняттями, а не з діагнозом або захворюванням. Головний принцип ерготерапії – пацієнтоцентричність. У центрі роботи завжди стоїть саме конкретна унікальна людина, яка має деякі обмеження у виконанні активності.
Ерготерапевта цікавить не лише стан людини і характер її захворювання. Аналізується все – оточення людини, те як вона жила до хвороби ( якщо з’явилася з часом), особисті схильності і захоплення, рівень інтелекту. При цьому ерготерапевт враховує специфіку захворювання і має уявлення про те, до яких фахівців, необхідно звернутися додатково. Такий комплексний аналіз ситуації дозволяє ерготерапевту припустити, що можна доповнити, змінити, адаптувати в процесі реабілітації та в оточенні людини. Все це дуже важливо, оскільки завдання ерготерапії – поліпшити якість життя, дозволити людині повернутися до звичайної діяльності, дати їй можливість самостійно обслуговувати себе, урізноманітнити своє дозвілля, навіть почати працювати.

Отже, ерготерапевти – це люди, які забезпечують максимальну незалежність в повсякденному житті пацієнта, який, з тих чи інших причин, втратив важливі для життя навички.

Шановні колеги, щиро вітаємо Вас з професійним святом! Нехай робота приносить задоволення та максимальну користь людям! Здоров’я, мирного неба, добробуту та душевної рівноваги!

З повагою, колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.

На фото: ерготерапевти відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Данило Великоконь, Ольга Аболімова, Юлія Мартинко, Катерина Міщенко (завідувачка відділення)