Проблема тютюнопаління не втратила своєї актуальності. В останнє десятиліття відбуваються зміни в соціальному складі курців за рахунок збільшення частки молоді та жінок, що палять. Боротьба з курінням – необхідна умова покращення здоров’я населення.
Куріння або використання електронних сигарет серед дітей ставить під загрозу їхнє здоров’я та безпеку. Тютюн завдає шкоди практично кожному органу тіла; дороге задоволення, за яке доводиться платити своїм зовнішнім виглядом та здоров’ям. До наслідків куріння належать неприємний запах із рота, пожовтіння зубів, старіння шкіри, порушення здоров’я легень та роботи імунної системи.
Люди, які знаходяться поряд з курцями і змушені вдихати тютюновий дим, хворіють на неінфекційні захворювання так само часто, як і ті, що палять. Безпечного рівня впливу вторинного тютюнового диму немає.
Усі види тютюнових виробів смертельно небезпечні та всі форми вживання тютюну шкодять здоров’ю, нешкідливої дози тютюну немає. Вживання тютюну має негативні соціальні наслідки. Куріння супроводжується фінансовими витратами, адже кожен курець міг би витратити гроші на важливіші речі.
Куріння – це не просто шкідлива звичка, це глобальна епідемія, яка забирає щороку до 8 мільйонів життів. Мільйон із них – жертви пасивного куріння. Сьогодні стоїть завдання виховати покоління, вільне від тютюнової залежності, пасивного куріння та пов’язаних із ними хвороб та смерті.
Профілактика шкідливого впливу куріння на організм – повністю відмовитися від куріння та уникнути тривалого спілкування з курцями. Хорошою новиною є те, що навіть для людей, які тривалий час курили та кидають курити назавжди, одразу знижується ризик розвитку раку та інших супутніх захворювань.
Успіх у боротьбі з курінням буде гарантований лише в тому випадку, якщо курці самі прийдуть до усвідомленого бажання кинути палити.
Подумайте про своє здоров’я та оточуючих. Час зробити правильний вибір і відмовитися від шкідливих звичок! 31 травня може стати днем відмови від тютюну, а це найкращий подарунок для вас, вашої родини.
Ознаки можливості самостійної відмови від куріння:
• при першій спробі куріння у Вас спостерігалися явища дисоціації;
• ви можете не курити після їди;
• ви здатні “пропустити” 1-2 куріння;
• ви періодично «забуваєте» про куріння;
• ви можете відчувати огиду до запаху та смаку тютюну.
Отже, чітко обґрунтуйте для себе причину, з якої Ви хочете відмовитися від куріння (наприклад, зміцнити своє здоров’я, підвищити працездатність, не піддавати оточуючих вас людей шкідливій дії тютюнового диму та ін.).
Запропонуйте своєму другові (якщо він теж палить) разом кинути палити. Подружжю, яке палить удвох, також легше відмовитися від куріння разом.
Приберіть зі своєї кімнати попільнички, запальнички та інші предмети, які нагадують вам про куріння. Намітьте дату, коли ви кинете курити (добре, якщо вона буде приурочена до відпустки, дня народження або іншої знаменної для вас події). У наперед намічений день вранці, відкривши пачку цигарок, одну цигарку викиньте, а 19, що залишилися, викуріть протягом дня.
Наступного ранку викиньте вже дві сигарети. Ваш організм ніяк не відреагує на це невелике зменшення норми.
Далі щодня зменшуйте кількість викурених сигарет на 1 штуку.
На 20-й день не пошкодуйте та викиньте 19 сигарет із пачки.
На 21-й день — викидаєте 19 сигарет, від останньої відрізаєте 1/3 і викурюєте частину, що залишилася.
На 22-й день від останньої сигарети відрізаєте половину і викурюєте частину, що залишилася.
На 23-й день від єдиної сигарети відрізаєте 3/4 її довжини і робите останню, вже байдужу для Вас затяжку.
Все: з курінням покінчено!
Ми всі відповідаємо за майбутнє наших дітей, наших близьких,
і маємо зробити все можливе, щоб захистити їхнє життя та здоров’я від згубного впливу тютюну. Тільки об’єднавшись можна досягти успіху! Головне – кожному усвідомити, наскільки прекрасним може бути світ без тютюнового диму та зробити все можливе, щоб він став таким! І це – у наших силах!