Ви зараз переглядаєте 4 червня – Міжнародний день людей, які пережили рак

4 червня – Міжнародний день людей, які пережили рак

  • Категорія запису:Новини

День людей, які пережили рак, – це ще одна можливість привернути увагу громадськості до проблеми онкологічних захворювань. Він відіграє роль унікального інформаційного заходу. Кожному відомо, що перемогти рак – дуже складне, а найчастіше нездійсненне завдання. Однак є речі, які не залишають смертельної хвороби жодних надій – це мужність і сила людей, які з ним борються.

«Слово «рак» часто викликає страх, гнів та подібні негативні емоції. Кожен, хто вижив від раку, має свій унікальний досвід. Незважаючи на це, кожен, хто залишився живим після раку, також відчуває деякі з тих же проблем, які відбуваються на шляху до одужання. Ключем до того, щоб залишатися позитивним під час цього досвіду, є знаходження підтримки та духу товариства у надихаючих оповіданнях, що пережили і перемогли рак. Говорити про онкологію не страшно, а питати не соромно і краще отримувати інформацію від компетентних лікарів та людей, які самі пройшли це випробування», – розповідає лікар-онколог хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Алі Джалілович Умєров.
Не потрібно йти в себе, настрій це суперважливо. Наприклад, у США, рак – це просто захворювання, йому не надають великого значення і не бояться розголосу щодо стану свого здоров’я, пов’язаного іх цим захворюванням.
|
«Хочеться ще сказати кілька слів тим, хто зараз бореться із раком. Поставили діагноз – йдіть до лікарні, депресія – до психолога, не можете самі впоратися із покупкою ліків – звертайтеся до людей. Не замикайтеся, не здавайтеся, отримуйте думки різних лікарів, вивчайте свою хворобу, беріть усі в свої руки. Намагайтесь отримувати задоволення від життя, щодня, навіть у дрібницях. Ніхто не знає, що буде завтра, ні здоровий, ні хворий. Не чекайте на одужання – живіть зараз», – додає Алі Умєров.

Сьогодні онкологічний діагноз – це не вирок, не точка в житті. Жити далі можна і треба!
Звертайтесь до фахівців КНП «Міська лікарня №9» ЗМР аби отримати комплексе обстеження та якісне лікування! Будьте здорові!