Ви зараз переглядаєте 6 червня – Всесвітній день кардіолога

6 червня – Всесвітній день кардіолога

  • Категорія запису:Новини

Історія кардіології налічує кілька тисяч років: розуміння значущості роботи серця для організму можна знайти ще в давньоєгипетському папірусі Еберса (XVII століття до н.е.). Свій внесок у розвиток кардіології зробили Гіппократ, Леонардо да Вінчі, Андреас Везалій, Вільям Гарві, який першим експериментально довів, що кров у венах рухається в одному напрямку та математично розрахував, що весь об’єм крові проходить через серце за 1,5-2 хвилини, а протягом 30 хвилин головний «насос» організму перекачує кількість крові, що дорівнює вазі тіла, та багато інших. На початку XIX століття кардіологія виділилася в самостійну галузь медицини, яка має свої методи діагностики, лікування та профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Враховуючи те, що кардіолог лікує найважливіший орган людини, від роботи якого залежить життєздатність всього організму, він несе дуже велику відповідальність перед пацієнтами і повинен мати високий рівень знань, постійно вдосконалювати свої навички та знання.

Кардіолог – це відповідальна медична професія. Тому серед особистих якостей для кардіолога важливими є такі, як готовність до ненормованого графіку роботи та нічних чергувань, чуйне ставлення до людей, уміння співчувати, заспокоювати, переконувати.

Робота кардіолога потребує вміння швидко реагувати на ситуацію, системно мислити. Необхідно мати запас терпіння та бути уважним навіть до дрібниць.

Бути кардіологом – означає вести постійну боротьбу на передньому краї за життя та здоров’я людей. Щороку кардіологи рятують багато мільйонів життів, надаючи сучасну висококваліфіковану та своєчасну допомогу.

Шановні колеги! Прийміть наші щирі вітання! Дозвольте сердечно подякувати Вам за відданість справі, за те, що Ви щодня вкладаєте в свою працю не тільки знання і досвід, а й душу, співпереживання і людяність. Бажаємо Вам і Вашим близьким здоров’я, миру, благополуччя, щастя і удачі у всіх справах!

З повагою, колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.