Ви зараз переглядаєте  У вірусів немає літніх канікулів

 У вірусів немає літніх канікулів

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

      Ми звикли вважати, що небезпека “підхопити застуду” існує лише в холодну погоду. Насправді ж, кількість вірусів у спекотну пору не занадто зменшується. Навпаки, деякі активізуються саме влітку. І вони не тільки викликають типові симптоми застуди, але також можуть стати причиною нудоти і блювоти.

 

                               Збудники, симптоми та протікання ГРВІ

 

      Оскільки існує дуже багато різних вірусів-збудників ГРВІ, то форма протікання захворювання в кожному конкретному випадку залежить від того, яким саме вірусом заразилася людина. Як правило, ці віруси  переважно вражають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів, а також вуха, носа, горла тощо.

Найпоширенішими збудниками ГРВІ є риновірус. Цей вид вірусу розмножується в клітинах епітелію порожнини носа, провокуючи місцеве запалення. Саме тому передусім з’являються такі симптоми ГРВІ як нежить, закладеність носа, біль у горлі та кашель. ГРВІ прогресує кілька днів, а потім людина самостійно одужує без спеціального лікування.

Дуже важливо не займатись самолікуванням, а звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта.

Риновірусна інфекція може протікати у важчій формі у людей з ослабленим імунітетом.

Ускладнення ГРВІ – це зазвичай запалення носових ходів та середнього вуха. ГРВІ може стати причиною або посилити симптоми деяких хронічних захворювань дихальних шляхів, таких як астма.

 

Перепади температури

Різкі перепади температури – одна з основних та найпоширеніших причин літньої застуди. Лікарі пояснюють, що підвищення або зниження температури за короткий проміжок часу призводить до появи нежиті, нападів астми, застуд, болю в горлі, грипу тощо. Так, екстремальні перепади температури вражають кровоносні судини, що не може не впливати на роботу серця, тому людям похилого віку необхідно бути вкрай обережними.

Влітку різкі перепади температури трапляються у наступних випадках:

 

 

Купання у водоймах

Різниця між водою та температурою повітря може стати небезпечною для здоров’я людини.

Наприклад, ви плавали ввечері і після цього постояли деякий час на холодному повітрі. Якщо температура повітря до вечора стала набагато нижче, ніж була вранці та вдень, то вечірня вода буде тепліше, ніж вечірнє повітря. Коли ви виходите з теплої води на прохолодне повітря – виникає перепад температур. Навіть незначне переохолодження може привести до того, що ви захворієте.

Загроза кондиціонера

Коли ви спекотного літнього дня заходите в приміщення з працюючим на повну потужність кондиціонером. Така різка зміна температури часто призводить до літньої застуди.

Більш того, якщо людина проводить багато часу з включеним кондиціонером, то у неї може виникнути непереносимість спеки. Під впливом жаркого повітря, людина буде відчувати себе виснаженою, у неї може крутитися або боліти голова, стане важко дихати.

Морозиво та холодні напої

Морозиво і дуже холодні напої стають причиною локального переохолодження тканин органів дихання, яке також може призвести до хвороби.

Різке переохолодження органів дихання призводить до спазму судин, погіршення кровопостачання слизової оболонки і зниження концентрації в слизу, який її покриває, секреторних імуноглобулінів (захисних антитіл). Усе це – фактори ризику простудних захворювань, тому що для патогенних мікроорганізмів створюються ідеальні умови.

Теплий одяг у спеку

Занадто теплий одяг у спекотну погоду також може стати причиною підвищення температури. Людині жарко, починається потіння, порушується баланс теплового обміну. В результаті організм не справляється з регулюванням температури, і людина “заробляє” застуду.

 Слабкий імунітет

Люди зі слабким здоров’ям більш схильні до різних хвороб. Якщо у людини міцний, загартований організм, то перепад температур не зможе підірвати здоров’я. Проте слабкий імунітет цілком може стати причиною застуди в теплий період. Прохолодне повітря чи вода, сильний вітер або спека – у людини зі слабкою імунною системою може викликати простудні захворювання.

 

Як захиститись від літніх захворювань?

 

Розумно користуйтеся кондиціонером

Тепер ви знаєте, чому варто остерігатися різких перепадів температури. Тож не зловживайте кондиціонером.

Зрозуміло, що після спекотної вулиці з +30° С. ви мрієте зануритися у прохолоду +18° С, але це може мати погані наслідки. Фахівці радять дотримуватися оптимальної різниці температур на вулиці і в приміщенні, яка влітку не повинна перевищувати 5° С.

Не вживайте крижані продукти

Не варто пити залпом крижані напої або їсти морозиво великими шматками. Пийте прохолодне невеличкими ковтками, щоб запобігти різкому переохолодженню органів дихання.

Мийте руки гарячою водою з милом

Хоча віруси, як правило, поширюються повітряно-крапельним шляхом, ентеровірусну інфекцію можна підхопити і при рукостисканні з інфікованою людиною. Щоб цього уникнути, достатньо провести механічне видалення патогенів – мити руки з милом кожен раз, коли плануєте прийом їжі.

При цьому використовувати потрібно гарячу воду.

Не слід мити руки в жарку пору холодною водою. Краще прийняти прохолодний душ, але коли мова йде про гігієну і профілактику вірусних захворювань, допоможуть тільки мило і гаряча вода.

 Уникайте протягів

Перебування на протязі швидко призводить до переохолодження, особливо якщо тіло спітніло. Провітрюючи приміщення, намагайтеся не знаходиться на шляху повітряного потоку. У громадському транспорті не сідайте біля відкритих вікон.

Посилюйте імунітет 

Для того, щоб посилити імунітет, варто збалансовано харчуватися, висипатися та займатися спортом.  Імунний статус людини – це дзеркальне відображення сформованого способу життя і харчових звичок.

Якщо вживана їжа не забезпечує організм всіма необхідними нутрієнтами, дуже скоро виникають проблеми зі здоров’ям.

Загартовувати організм можна за допомогою прогулянок на свіжому повітрі і купання. Робити це потрібно поступово, з невеликого зниження температури навколишнього середовища. Не варто відразу кидатися в крижану воду чи бігти марафон. Процедури загартовування можна виконувати в домашній обстановці, наприклад у ванній; а заняття спортом почати з щоденних прогулянок, поступово збільшуючи їхню тривалість.

 

Головне — пам’ятати, що Ваше здоров’я залежить від Вас. Ви можете його зміцнити своїми розумними вчинками або погіршити через неуважність до себе. Тож бережіть себе і отримуйте насолоду від всього різноманіття прекрасного, що дарує нам літня пора!