Ви зараз переглядаєте Всесвітній день боротьби  проти діабету. День ендокринолога.

Всесвітній день боротьби проти діабету. День ендокринолога.

  • Категорія запису:Новини

Цукровий діабет – це захворювання, яке виникає через порушення обміну речовин, при якому виникають проблеми із засвоєння цукру на клітинному рівні. І це приводить до того, що в людини постійно відбуваються коливання рівня цукру у крові.

         Цукровий діабет входить до трійки захворювань які найчастіше спричиняють інвалідизацію населення та смерть (атеросклероз, рак і цукровий діабет). За даними ВООЗ, цукровий діабет збільшує смертність  в 2-3 рази і скорочує тривалість життя.

        Головним джерелом енергії всього організму є глюкоза, яка забезпечує його роботу. Тож для того, щоб глюкоза потрапила у клітини, потрібний інсулін – гормон, який виробляє підшлункова залоза. Саме через брак цього гормону і виникає цукровий діабет. Чітко прослідковується спадкова схильність, однак реалізація цього ризику залежить від дії багатьох факторів, серед яких лідирують ожиріння та гіподинамія. Якщо у хворого підшлункова залоза зовсім не виробляє інсулін – це 1-ий тип діабету, категорія хворих людей, які щодня мають робити ін′єкції цього гормону. Цукровий діабет 1-го типу зазвичай розвивається у дітей, підлітків або молодих людей.

     Катастрофічне зростання захворюваності пов’язане з цукровим діабетом 2 типу, частка якого становить понад 85% від всіх випадків. При цукровому діабеті 2-го типу інсулін виробляється в організмі, але в недостатній кількості, або організм не чутливий до дії інсуліну, що виробляється. Причиною розвитку діабету 2-го типу є поєднання негативного впливу способу життя та генетики.

Перш за все, важливо зазначити, що фактори ризику цукрового діабету 2-го типу розподіляються на такі, які можливо модифікувати і які неможливо модифікувати.

Першочергові профілактичні заходи повинні бути направлені на зниження питомої ваги тих факторів ризику, які ми можемо змінити.

Фактори ризику цукрового діабету 2-го типу, на які ми

можемо впливати і змінювати їх:

  • Вісцеральне ожиріння
  • Дисліпідемія – порушення складу ліпідів у крові
  • Низька фізична активність
  • Нераціональне харчування
  • Артеріальна гіпертензія
  • Стресові ситуації, порушення сну
  • Значні коливання маси тіла на фоні нефізіологічних чи жорстких дієт.

На цукровий діабет хворіють мільйони людей. Хоча цукровий діабет є серйозним захворюванням, за умови застосування належних заходів, Ви можете навчитися контролювати захворювання і вести повноцінне і активне життя.

Бережіть себе! Пам′ятайте – профілактика значно дешевша і ефективніша за лікування.